Проблемна лабораторiя дистанцiйного навчання
Загальні відомості
В ЧТЕІ КНТЕУ на виконання заходів щодо реалізації Програми розвитку системи дистанційного начання створено проблемну лабораторію дистанційного навчання, до складу якої увійшли з числа науково-педагогічних працівників та співробітників центру інформаційних технологій.
Склад проблемної лабораторії дистанційного навчання:
начальник ІОЦ - завідувач проблемною лабораторією дистанційного навчання |
|
кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин |
|
інженер-електронік 1 категорії |
Практична реалізація ідей, принципів та моделей відкритої освіти можлива за умови широкого впровадження в освіту дистанційного навчання. Воно не є різновидом будь-якої іншої форми навчання, володіє низкою притаманних лише йому ознак та можливостей, може застосовуватися у всіх видах освіти, забезпечуючи при цьому розвиток творчої складової вищої освіти, особистісну орієнтацію післядипломної освіти.
Особлива увага приділяється розробці навчально-методичних комплексів дистанційного навчання з їх подальшою сертифікацією, підготовці кадрів для дистанційного навчання.
Створена технічна база дозволила перейти до організаційних заходів, а саме: до створення дистанційних курсів відповідно прийнятої Програми розвитку дистанційного навчання в ЧТЕІ КНТЕУ на 2013-2015 рр.
Всі підрозділи інституту почали узгоджену роботу по реалізації впровадження дистанційного навчання на всіх факультетах ЧТЕІ КНТЕУ.
Представники інституту беруть участь у роботі міжвузівських науково-практичних семінарів "Впровадження технологій дистанційного навчання в практику вищих навчальних закладів", які проходять на базі КНЕУ ім. Вадима Гетьмана: по проблемах та перспективах розвитку системи дистанційного навчання для студентів економічних спеціальностей; по проблемах нормативно-методичного та організаційного забезпечення дистанційного навчання, а також присвячених методикам розробки дистанційного курсу.
Викладачі інституту є авторами наукових праць з теорії та методики електронного навчання.
20-21 жовтня 2011 року на базі ЧТЕІ КНТЕУ відбувся міжвузівський науково-методичний семінар "Шляхи і методи впровадження дистанційної форми навчання при викладанні дисциплін математичного та інформаційного циклів". Були розглянуті питання методологічних основ дистанційної форми навчання, специфіки організації дистанційного навчання при викладанні дисциплін математичного та інформаційного циклів, шляхів підвищення ефективності дистанційного навчання, сучасних технологій та програмного забезпечення для організації дистанційного навчання.
На допомогу викладачам-розробникам дистанційних курсів та тьюторам постійно проводяться практичні семінари з методики підготовки НМКД для дистанційного навчання та методикам навчання за дистанційною формою організації навчального процесу. Розроблені "Уніфіковані вимоги до дистанційного курсу" та "Методичні рекомендації до структури і змісту електронних видань".